
Існує кілька основних типів контейнерів. Відрізняються вони розмірами, конструкцією і видами вантажів, які в них можна перевозити. Тобто, під конкретний вантаж можна підібрати контейнер, який буде відповідати всім необхідним параметрам. Найбільшою популярністю користуються так звані «сухі контейнери», які вважаються стандартними.
Типи контейнерів, використовуваних при міжнародних перевезеннях:
- Стандартний (General cargo або Dry Freight Container) – транспортна одиниця для переміщення сухих вантажів. Жорстка конструкція і перекриття захищають вантаж від опадів і несанкціонованого доступу.
- Закритий з вентиляцією (Closed ventilated container) – конструкція оснащена системою вентиляції. Це може бути як механічний, так і фізичний тип.
- Термоконтейнер (Reefer Container) – підходить для переміщення вантажів, які потребують спеціальних температурних умовах. Крім того, він володіє теплоізоляцією всіх стін.
- Платформа (Flat Rack) – такий контейнер являє собою базову платформу звичного контейнера, яка оснащена кутовими фітингами. Вони служать для закріплення вантажу. Така транспортна одиниця використовується для перевезення важких і великих вантажів.
- З відкритим дахом (Open top container) – контейнер використовується для транспортування вантажів, які проблемно завантажувати через двері. Як правило, дах такого контейнера накривається тентом або металопластикових перекриттям.
- Наливні (Tank container) – транспортна одиниця, використовувана для переміщення рідин, хімічних речовин або газів.
- Під конкретний вантаж (Named cargo types) – такий тип контейнерів включає всі підвиди, які підходять для перевезення специфічних вантажів.
Розміри стандартних контейнерів:
- 20' Standart (5898х2352х2392 мм)
- 40' Standart (12032х2352х2392 мм)
- 40' High Cube (12033х2352х2698 мм)
- 45' High Cube (13556х2352х2701 мм)
Найбільшою популярністю при міжнародних морських перевезеннях користуються контейнери: 20' Standart, 40' Standart и 40' High Cube. Компанія Wingo виконує перевезення даними видами контейнерів і пропонує розміщення в них як збірних, так і цілих вантажів. Це незмінно доступний і фінансово вигідний спосіб доставки вантажів.